08 czerwca 2020

Lot do Sułoszowej

Sułoszowa to niewielka wieś położona w pobliżu Ojcowskiego Parku Narodowego. Jej charakterystyczna zabudowa ciągnie się przy jednej ulicy aż przez 9 km! Dookoła otaczają ją pola uprawne, dzielone przez pokolenia spadkobierców na coraz węższe paski.

To miejsce jest niezwykle malownicze! Obserwowałem ten teren na mapach Google już od kilku lat i traktowałem jako miejsce ewentualnego pleneru fotograficznego z lotu ptaka.
Aż tu nagle zrobiło się głośno o Sułoszowej za sprawą jednego zdjęcia, opublikowanego na instagramowym profilu wydawnictwa World Urban Planning. Informacja rozprzestrzeniła się w naszych mediach i od tego momentu Sułoszowa stała się bardzo popularnym miejscem wycieczek droniarzy.

Przyszła i kolej na mnie - zmobilizowałem się, aby tam polecieć i przekonać się na własne oczy, o co tyle szumu :)

Z naszego lotniska w Jaworznie na dolot potrzebowałem ok. 40 minut w jedną stronę. Na miejscu nie miałem zbyt wiele czasu na robienie zdjęć - chciałem wrócić na jednym tankowaniu.
Wieś zaciekawiła mnie na tyle, że już planujemy z chłopakami miejsce startu w pobliżu Sułoszowej i wtedy dokładniej spenetruję całą okolicę!

Zobaczcie, co udało mi się uchwycić w sobotę :)


Komentarze